Paydaş danışma atölye çalışması – Slovenya

HEIDA proje partneri olan International School of Social and Business Studies (ISSBS) 14 Nisan 2016 tarihinde Slovenya’daki farklı yüksek öğrenim ve araştırma kurumlarından gelip HEIDA projesi ve eğitim bağlamında veri ve kanıt kullanılarak karar verme şeklindeki daha kapsamlı konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen 30’un üzerinde katılımcıyı ağırlamıştır.

Gün boyunca süren etkinlik International School for Social and Business Studies (ISSBS) Dekanı Dr. Srečko Natek ile Slovenya’nın Erasmus + Ulusal Ajansı CMEPIUS’tan Mag. Robert Marinek’in konuşmaları ile başlamıştır.

Katılımcılar Koç Üniversitesi, ISSBS ve Universidad Autonoma de Barcelona’dan proje temsilcilerinin vaka çalışmalarını dinlemiştir. Koç Üniversitesi HEIDA veri paylaşım aracının bir “beta” versiyonunu sundu ve katılımcılardan potansiyel kullanıcılar olarak nasıl fayda sağlayabileceğine ilişkin geribildirim istedi. Genel olarak, aracın beta sürümü uluslararası ofis temsilcileri için sevindirici bir gelişme olarak kabul edildi ve kimileri yönetici araç arayüzünde bulunacak terminoloji ve öğelerle ilgili yararlı önerilerde bulundular.
Etkinlikte çekilen daha fazla fotoğrafa aşağıdan ulaşabilirsiniz: